Side Area Image
Ak potrebujete poradiť pri výbere produktu alebo vás zaujímajú informácie o našich šalátoch, neváhajte a obráťte sa na nás.

Kontaktujte nás

+421 904 570 872
info@alemangroup.sk

Prečo riasy

Morské riasy môžu byť jedným z prvých krokov na ceste za zdravším jedlom zdravým životným štýlom. Len niekoľko gramov morských rias pokryje dennú potrebu mnohých vitamínov a minerálov.

Podporujú funkciu štítnej žľazy

Štítna žľaza má v tele niekoľko dôležitých úloh a je zahrnutá aj do regulácie metabolizmu. Nedostatok jódu spôsobuje hypotyreózu (znížená funkcia štítnej žľazy). A práve cez morské riasy zabezpečíte svojmu telu dosatočný prísun jódu pre optimálnu funkciu štítnej žľazy.

Zlepšujú zdravotný stav srdca

Morské riasy sú dobrým zdrojom živín, ktoré nás ochránia pred kardiovaskulárnymi ochoreniami a to najmä preto, lebo obsahujú minimálne množstvo tuku. Sú obzvlášť bohaté na omega-3 mastné kyseliny s dlhým reťazcom, ktoré sa používajú na prevenciu chorôb srdca.

Stabilizujú hladinu cukru v krvi

Morské riasy obsahujú antioxidanty a rozpustnú vlákninu, ktoré pomáhajú zvyšovať citlivosť buniek na inzulín a stabilizujú glukózu v krvi. Pravidelná konzumácia morských rias pomáha znižovať riziko vzniku cukrovky.

Posilňujú imunitný systém

Majú antioxidačné, antialergénne a ochranné účinky. Pomáhajú imunitnému systému bojovať proti infekciám. Použitím morských rias si prečistíte krv, detoxikuje telo, a to aj preto lebo v nich nájdete vysoký podiel vápnika a železa.

Podporujú trávenie

Pravidelná konzumácia morských rias podporuje chudnutie. Morské riasy odbúravajú prebytočný tuk, znižujú pocit hladu a bránia nadmernému ukladaniu tukov. Navyše, obsahujú iba minimum kalórií a veľa vlákniny, ktorá zlepšuje trávenie a zabraňuje zápche.

Prevencia osteoporózy

Morské riasy chránia pred rednutím kostí a reumatoidnou artritídou. Keďže každá 3. žena a každý 5. muž po 50. roku života utrpí niektorú z typických osteoporotických zlomenín, riasy by mali byť súčasťou ich jedálnička. Obsahujú horčík, ktorý napomáha regenerácii svalov.